Do Řecka jsme se rozhodli jet autem. Důvody byly prosté - jednak jsme část dovolené trávili s naším řeckým kamarádem, a jednak jsme chtěli cestovat v naší cílové destinaci. Nicméně ten nejpodstatnější důvod byl, že osádka druhého vozidla se bojí létání jako čert kříže.

Způsob dopravy jsme tedy měli. Zbývalo ještě vybrat cíl. Z referencí jsme měli velice kladné ohlasy na ostrov Lefkáda. Dle jakéhosi ohodnocení se na něm má nacházet 3. nejkrásnější pláž Evropy, či dokonce světa,  nëpamatuju si přesně. Každopádně nejvýmluvnější byly snímky pláží od ségry, která navštívila Lefkádu minulý rok.

Cíl jsme tedy měli jasný. Teď přišlo na řadu ubytování. Jelikož jsem si řekl, že tentokrát nebudu sponzorovat žádnou cestovní kancelář, skusil jsme internet. Po pár minutách jsem narazil na server s výběrem ubytování v hotelech, vilkách nebo soukromí po celém Řecku.  Odkaz na server s ubytováním je zde http://www.greeka.com/ionian/lefkada/hotels/index.htm Zúžil jsem tedy výběr na Lefkádu, omezil rozumnou cenou a začala selekce. Nakonec zbylo asi 6 konkrétních ubytovacích zařízení - jednalo se vždy o velké apartmány o minimálně dvou pokojích a vlastní kuchyni. Tedy dost pro 7 osob - 4 dospělí a 3 děti.

Všechny potencionální ubytovatele v Řecku jsme obeslal emailem a s napětím čekal co se bude dít. Kupodivu se ozvali všichni, někteří dokonce běhěm několika hodin - příjemné zjištění. Také angličtina byla na velice kvalitní úrovni. Jeden pán (nakonec jsme bydleli kousek od něj) nám dokonce aktivně sháněl ubytování i u své sousedky, protože on sám měl svůj hotel obsazen.

Ubytování domluveno, záloha poslána. Napjaté čekání, zda peníze na italský účet dojde v pořádku skončil dobře. Zde jen malá poznámka, bežně platíme nějaké zboží v Číně a Taiwanu a peníze dojdou do max 3 dní. Do Itálie to šlo neuvěřitelných 9 dní. A proč do Itálie ? Jednoduše, paní domácí žijou přes zimu v Itálii a přes léto jsou pak na apartmánu v Řecku.

Dostali jsme na mail kreslenou mapku města a cíl našeho ubytování. Jedná se o město Vassiliki, které je na jižní straně ostrova Lefkáda. Toto město je známo svými vynikajícími podmínkami pro surfaře. Každý den pravidělně mezi cca 15 - 17 hodinou foukalo jak sviňa.

Cesta tedy bla zajištěna, nezbývalo než vyrazit.