Další den začal zajímavě. Snídali jsme na terase a najednou se začal barák mírně pohybovat sem a tam. Trvalo to pár sekund a pak byl klid. Nevěnovali jsme tomu moc pozornosti, ale potom jsme se dozvěděli, že jsme prožili velmi mírné zemětřesení. Zajímavý pocit…

Každopádně jsme měli namířeno do města Nidri. Je to asi 20 km od Vasiliki. Jeli jsme přístavu, kde jsme chtěli jet na celodenní výlet lodí. Dojeli jsme těsně před odjezdem, nebylo kde zaparkovat, tak jsme auta odstavili kde se dalo. Výletní lodě už byly připravené tak jsme rychle nasedli a mohli jsme vyrazit. Jeden dospělý stál myslím nějak 10 euro, děti zdarma. My jsme si vybrali loď Nidri Star. Pěkná, čistá loď, docela dost místa, na přídi se dalo i ležet a opalovat.

V ceně je jenom výlet lodí, žádné jídlo nebo pití. Ale na lodi byl bar, kde jste si mohli nějaký ten proviant koupit. Program lodi je ovšem o ničem. Celý den se plavíte od místa k místu, pak krátká zastávka na koupání, nebo prohlídku daného místa a hned zase pryč.

Během cesty navštívíte Kefalonii, kde můžete projí město a nakoupit suvenýry. Dále je na programu ostrov Aristotela Onasise, tam jsme se i koupali. Pak jsme navštívili jeskyni, kde řekové za 2 světové války ukryli svou jedinou ponorku před pronásledovateli. To byl nějvětší zážitek. Pak ještě nějaké to koupání a prohlídka jednoho ostrova.

Jinak prostě jenom sedíte na lodi a plujete… Po pár hodinkách Vás to zaručeně přestane bavit. Rozhodně nedoporučuju.

Daleko lepší je výlet na plachetnici, také velká loď. Ta mu ale daleko menší trasu, takže více času ztrávíte koupáním na různých místech. To jsme bohužel zjistili pozdě. A nejenom nám, ale i dalším turistům se program Nidri Star moc nelíbil.

Od známých, kteří taky trívili dovolenou na Lefkádě, je ještě lepší si půjčit malý člun. Není to nijak drahé a můžete si jezdit kde chcete. Pokud to plánujete musíte taky do Nidri, kde se půjčovny nacházejí.

Večer jsme se pak s notebookem vydali hledat WiFi připojení. Nebyl problém, na promenádě přímo v přístavu ve Vasiliki je několik kaváren. Několik má také WiFi hotspot ke kterému od obsluhy dostanene heslo. Pokud si dáte pití, je připojení zdarma. Samozřejmě pokud nemáte vlastní PC, můžete použí erární. Nicméně v takovém vedru sedět vevnitř bych nikomu nepřál. Daleko pohodlnější je sedět přímo u moře a v klidu surfovat na notebooku. Připojení docela rychlé na www, na stahování třeba MP3 zapomeňte.