Tento den jsme měli odpočinkový. Nikam se nám nechtělo cestovat, tak jsme zůstali na městské pláži ve Vasiliki.

Šli jsme po promenádě, pak přes pláž až na její konec. Tam je krásné písčité dno, které velice pozvolna klesá do moře. Takže i malé děti můžou jít pár desítek metrů a v pohodě dosáhnou. Na vyblbnutí akorát. Samozřejmě se městská pláž nemůže rovnat například s Agiophili, která je blízko Vasiliki.

Jenom si musíte dát pozor na všudypřítomné serfaře. Obzvlášť odpoledne, kdy fouká vítr jich je jak dost hodně. Ostatně koukněte na fotky. A jezdí jim to pořádně rychle. Někteří jezdí i půl kilometru na otevřené moře.

Odpoledne jsme se proto šli koupat k pláži, která byla přímo pod apartmánem. Takový malinkatý plácek s kamínky. Zato voda tam byla neuvěřitelně čistá a průhledná i když to nebylo daleko do přístavu. Když už jsme zmínil přístav - každý den ráno a odpoledne připlouval docela velký trajekt, na který se můžete nalodit i s autem. Cíl má myslím na ostrově Kefalonie. V přístavu se taky večer předvádí místní omladina, otáčí se tam na skůtrech a jedou zpátky do města. Na hrázi, která vedě do moře se dají chytat ryby, respektive jsme tam viděli rybáře. Nikdy jsem ale neviděli, že by nesli nějaký úlovek.

Do Vasiliki jezdí docela dost čechů, některé taverny mají nápisy i v Češtině. Na pekařství mají napsáno “Čerstvé pečino” - podle majitelky udělali chybu v tiskárně :). Jinak samozřejmě doporučuju dát si gyros - moc dobrý. Je celkove o dost mastnější než u nás, a v housce najdete i bramobru, ale chuť je vynikající.

Promenáda ve Vasiliki je krátká, ale je tam spousta kavárniček a samá taverna. Najíst se můžete kdekoli s výhledem na přístav a moře.

Máte zážitek z Vasiliki ? Napište do diskuze !