Nejhorší zážitek z Řecka.

Ale popořádku. Pro dněšní den jsme náhodně vybrali pláž Micros Gialos. Ráno jsme vyjeli a řídili se navigací. Po asi 20 km jsme odbočili z hlavní cesty na vedlejší. Tam byl krásný nový asfalt, podle navigace to nebylo daleko do cíle. Cesta vedla hodně prudce z kopce. Najednou po asi 300 metrech nová asfaltka končila a dál už bylo jen kamení a štěrk. No řekli jsme si už to nebude daleko to dojedeme. To jsme ale neměli dělat.

Jeli jsme už hodně pomalu další asi kilometr a pořád žádné pobřeží a ani známka toho, že by se blížilo. Cesta vedla pořád hodně z kopce. V jedné ostré zatáčce jsme tedy skusili otočit, že vyjedeme zpátky na hlavní cestu. To se samozřejmě ukázalo jako nemožné. Kola prokluzovala, protože na cestě byl štěrk. Takže nezbývalo než dolů. Po chíli ale už i cesta dolů skončila a změnila se na ušlapanou trávu a pěšinku po které asi chodily zvířata. Auto tam nejelo hodně dlouho…

Začínali jsme přemýšlět co budeme dělat - cesta pěšky do Vasilki a sehnat nějaký teréní vůz na odtah se nám moc nezamlouvala.  V autech zůstali pouze řidiči - ostatní šli pěšky, aby se odlehčilo a nepraskla pneumatika. Měnit kola v tak příkrém kopci by snad ani nešlo. Pak jsme přijeli na malinkou mýtinu, kde stálo asi tak 50 let staré zrezivělé auto. No říkali jsme si jestli to nebyl nějaký turista jako my :) Na druhou stranu by to auto nebylo schopné sjet takoý kopec jako jsme sjeli my - svitla naděje. Pěšinka se rozdělovala na dvě strany. Vydal sem se jednu prozkoumat a po chvílí bylo na cestě kamení. Tudy cesta nevedla, leda tak pro kozy. Vrátil jsem se na mýtinu a vydali se druhou pěšinou. Po chvíli jsme mezi stromy uviděli auto a barák. No úleva to byla maximální. Pěší osádka vozu se ještě pro jistotu utíkala zeptat jestli jedeme dobře :). Dozvěděli jsme se, že ze směru, ze které jsme přijeli my ještě nikdy nikoho přijet neviděli… Byli jsme tak vystresovaní, že jsme ani neudělali fotky jak “cesta” vypadala.

Konečně jsme se dostali na pláž. Tam už typicky krásná oblázková pláž a čistá voda. Bylo tam ale docela dost lidí a tak jsme se aspoň byli projet na šlapadle. Micros Gialos je v zátoce, takže vlny zde nečekejte. Je tam ale kemp, takže pokud sebou máte stan, mužete tam i přespat. Prostředí a scenérie jako třeba na pláži Kathisma tu ale nenajdete.

Cesta zpátky už proběhla naštěstí standardně po hlavních cestách. Takže večer už byl klid ve Vasiliki s procházkou po promenádě a zastavením se v kavárně s WiFi připojením. Pokaždé se ptali jestli chceme heslo i když jsme tam chodili skoro každý den. A samozřejmě jsme plánovali další zastávku a prohlíželi fotky z výletu na Nidri Star.

Máte nějaký zážitek z Řecka ? Napiště do diskuze !