Tahle pláž je naprosto parádní. Autem - opět za poplatek 4 eura - se dostanente až ke schodů, které vedou na pláž. Sestup není tak divoký jako na pláž Egremni, takže pohoda. Na pláž ale musíte přijet relativně brzo - ne až okolo oběda. My jsme poprvé na tohle místo přijeli okolo 9 hodiny a parkování bylo v klidu. Podruhé jsme ale přijeli až kolem oběda a děs a utrpení. Cestička k parkování je hodně úzká a parkoviště obsazená. Takže přijíždějící parkovali po stranách cesty a kličkovat mezi nima - to je fakt o nervy. Navíc pokud někdo zrovna z pláže odjížděl, tak vyhnout se to byl téměř nadlidský výkon. Takže při druhé návštěve jsme jeli posledních 700 metrů asi hodinu. Navíc některým (hlavně řekům) bylo líto zaplatit 4 eura za parkování, takže příjezdovou cestu ucpali pro jistotu už asi 200 metrů od posledního volného parkoviště…

Na Porto Katsiki si můžete najít jak malé oblázky - ty jsou hlavně na začátku pláže. Pokud ale půjdete kousek dále, najdete krásný úsek s jemným pískem. Je tam i pák skal, které vysupují z moře kousek od břehu. Pro děcka ideální. Protože je tahle pláž kousek od Egremni, také tady občas připlujou výletní lodě. Ale jinak tuhle pláž musíte vidět, fakt paráda.

My jsme zůstali i na západ slunce a bylo to fakt super. Aspoň pak už bylo parkoviště krásně prázdné. Na cestě zpátky jsme se stavili v taverně Sesoula. Ta se nachází kousek od sjezdu na pláže Egremni a Porto Katsiki. Jídlo výborné, doporučuji. Majitel nám ještě ukázal zkratku přes hory, takže jsme ušetřili asi 10 kilometrů jízdy. Na téhle cestě byl nový asfalt, takže cesta pohodlná. A téměř nikdo ji nezná, není značená, tkaže téměř žádné auto jsme tam nepotkali. Jelikož jsme tam jeli za tmy, bylo to i docela zajímavé čekání kde se nakonec vynoříme. Všechno ale proběhlo v pohodě a my jsme za chvíly dojeli do Vasiliki.