Na pláž Agiophili jsou dvě cesty. Pohodlnější je vodní taxi. To jezdí z přístavu ve Vasiliki každou půl hodinu. Lístek stojí tuším 5 euro zpáteční, děti jsou zdarma. Loď jede asi 15 minut a staví přímo na pláži. Nacouvá zádí na písek a spustí žebřík. Dostanete se tak na pláž suchou nohou, takže si sebou můžete vzít tašky s proviantem.

Druhá možnost je jít pěšky z Vasiliki. My jsme bydleli na konci Vasiliki směrem k Agiophili a šli jsme to asi 30-40 minut pohodlnou chůzí. Jednou jsme to šli i s 6-ti letým prckem a v klidu. Jenom si vemte slunečník ať na vás cestou nepraží slunce. Ztratit se nemůžete, na konci Vasiliki je cedule na pláž a pak už tam vede jenom jedna cesta.

Na pláži samotné není žádné zázemí, někde jsem četl že existuje spolek Agiophili. To je nějaké sdružení řeků, kteří bojují za to, aby se na pláž Agiophili nedostalo příliš civilizace – bary atd. Ono tam ani neí kde. Je to malinká pláž. Ale naprosto úchvatná. Pravděpodobně nejčistší voda, kterou jsme v Řecku na Lefkádě viděli. Mě osobně se líbila více, než pláž Egremni nebo Kathisma.

Na této pláži je i dobrá skála pro ty, kdo se odváží skákat do vody z větší výšky. My jsme vylezli tak do 5-7 metrů a dalo se to. Ale jeden šílenec vylezl až na vrchol, což bylo tak 12 metrů. No přežil to a celá pláž mu zatleskala. Vody pod skálou je hodně, navíc fakt je krásně vidět až na dno takže docela bezpečné.

Jo abych nezapoměl, na téhle pláži jsme viděli nejvíce rybiček ve vodě z celého ostrova. Asi tak 10 :). Takže pokud chcete pozorovat vodní svět, Egypt je v tomhle nepřekonatelný.

Máte nějaký zážitek z této pláže ? Napište do diskuze !