Pokud bych měl porovnánvat s Lefkádou, tak na Lefkádě je jednoznačně krásnější barva moře, potažmo dna. Tak krásně modrou barvu jen tak neuvidíte. Nicméně na Thassosu jsou pláže taky moc pěkné. Je tam daleko více písčitých pláží a je z čeho vybírat. Třeba Golden Beach nebo Metalia Beach je moc pěkná. Na hodně plážích je přístup do vody tak, že musíte ujít desítky metrů, než je Vám voda po krk. Pro děti super na hraní.

Protože je ostrov hodně malý, stihnete ho objet klidně za jeden den. Po cestě je hodně pláží, takže zastavovat lze co chvíli.

Lidí všude kolem docela dost, ostatně my jsme na Thassosu byli v hlavní sezóně. Podmořský život je podobný jako na Lefkádě - žádný. Dokonce jsme i bláhově zkoušeli chytat ryby, ale naprosto marně.

Voda byla hodně teplá, ale asi tak 2 dny před odjezdem se hodně ochladila. Nevím, jestli je to pravidlem nebo to byla vyjíma v počasí, ale koncem srpna už jste se museli dost hýbat aby bylo teplo.

Na Thassosu jsme nidky neplatili za parkovné na pláži - to je oproti Lefkádě rozdíl. Taky je na hodně plážích k dispozici sprcha se sladkou vodou, což jsme na Lefkádě nezažili nikdy.