Jeden den jsme si půjčili loď. No spíše by se dalo říct lodičku. Na projížku kolem pláží ale docela dobrý. My jsme si půjčili loď na 4 hodiny, můžete i na 8. Před samotnou cestou jsme prošli až překvapivě důkladným školením, kdy Vám všechno ukážou - kde jsou záchranné vesty, kde je náhradní kanystr na benzín, kde jsou světlice a případně kanystr s pitnou vodou. Loď je pro max. 4 lidi, ale nás jelo 5. Dostalo se nám poučení, že poku nás chytne policie, dostaneme hodně velký flastr. No ale jelikož 2 byly menší děti, tak jsme to riskli. Nakonec žádná kontrola se nekonala, takže dobrý.

Docela mě překvapilo, že řídit loď není úplně jednoudché, člověk si musí nějdřívě trochu zvyknout. Ale pak už to jde a vyjížďka je příjěmným zpestřením dovolené. Když jsme zastavovali na jedné pláži ny vykoupání, tak z nás museli mít pěkné pozdvižení - nějak nám nedržela kotva, ale nakonec nám místní pomohli a bylo to v klidu. Ono taky záleží, jestli máte kotvu do písku nebo na kamení. Ale my jsme měli kotvu na písek a stejně tam moc nedržela. Tedy dokud se ukotvení neujali místní profíci.

Když jsme jeli kolem ostrova a dostali jsme se na území, které je směrem k otevřenému moři, byly docela velké vlny. Ono se to nezdá, ale s lodí to houpalo docela pekelně. Děti byly chvílemi vystrašené ale celkově se jim to taky líbilo.

Po vrácení lodi zaplatíte ještě spotřebovaný benzín a můžete vyrazit domů - v našem případě do bazénu k apartmánu. A někteří zase závislačit na internet.