Letos jsme do Řecka autem vyrazili až koncem prázdnin. Jeli jsme na poslední 2 týdny v srpnu. Mělo to několik výhod:

- pořád krásně teplé moře

- samozřejmě teplo přes den

- nezažili jsme invazi turků po cestě jako minule

Ale teď již popořadě. Cesta začala v Brně brzy ráno, kdy jsme měli sraz s druhým autem na Rajce v 7 hod. Jako obvykle jsme vyjížděli s plánovaným zpožděním 30 min. Nicméně stejně naši zběsilou jízdu zpomalila SMS od druhé posádky, která vyjížděla ze severu Moravy: ”dorazíme na Rajku v 9 je hustý provoz a prší”….

No co se dalo dělat, nechal jsem řízení manželce, aspoň jsme jeli na spotřebu a udělali jsme si zastávku na snídani na benzince. Taková polopohoda polonaštvání na zpoždění. Na Rajce jsme koupili dálniční známku pro Maďarsko v ceně tuším 7,50 Eur na týden. Žádné frotny, pohodička.

Další cesta probíhala v pohodě, po celodenní jízdě jsme dojeli kolem půlnoci na řecké hranice, kde jsme přespali na odpočívadle. Dalo by se pokračovat i dále, ale řidiči byly unavení, takže jsme si dáchli. Byli jsme tak odpočatí na dopolední přejez Řeckem, kde od naší poslední návštěvy Lefkády pokročili se stavbami dálnic, takže téměř na na místo určení se jede rychle a bez problémů. Kolem poledne jsme byly na místě a hledali jsme ve Vassiliki náš apartmán. Po chvilce hledání jsme úspěšně našli a honem do vody :).