Zakhyntos je poměrně malý ostrov, který není spojen s pevninou žádným mostem. My jsme bydleli v části Kalamaki, která je klidná a vhodná pro všechny, kteří chtějí relaxovat. Rušný noční život je taky nedaleko, do centra Laganas se dá dojít pěšky za cca 20 minut. Samozřejmě můžete také busem, nebo taxíkem. V době našeho pobytu ale taxikáři stávkovali, takže o zábavu postaráno.

Celkově je Zakhyntos pohodové místo pro válecí dovolenou. Alespoň v tom smyslu, že ostrov je to pěkný, pláže sice nejsou zdaleka tak pěkné jako na Lefkádě, ale zase je zde přes léto jiná atrakce. Želvy. Každým rokem přes léto chodí klást vajíčka ma místní pláže. Takže při koupání můžete na želvy narazit. My jsme si půjčili šlapadlo a měli jsme to štěstí, že jsme na želvy narazili. Plavat vedle tak velkého stvoření je zajímavý zážitek. Na pláži hlídají vajíčka dobrovolníci, od kterých se můžete dozvědět všecho o želvách, dobře se s nima popovídá.

Doporučuju si půjčit i motorový člun, na kterém se můžete projet na malinký ostrůvek, který má také tvar želvy. jedné straně ostrova je malinká, zato překrásná plážička s pískem a krásně průzračnou vodou, na druhé pak trochu otevřenější místo na koupání.

Procházky nočním městem Kalamki jsou přijemné, jenom musíte být připraveni na to, že hlavní zábavou je karaoke, nebo bingo. Holt je to městečko připravené na angličany. Můžete si tu ale nakoupit zaručeně originální parfémy a oblečení, například Channel no 5 za 3 eura :).