Tento rok jsme do Řecka nejeli autem. Cesty do Řecka autem najdete v předchozích příspěvcích. Ono to vyplynulo ze situace. Měli jsme totiž domluvenou dovolenou v Chorvatsku. Nicméně týden před začátkem se věci trochu zamotaly, takža dva dny před odjezdem do Chorvatska jsme hledali last minute. A volba padla opět na Řecko.

Po celodenním hledání jsme z volných zájezdů vybrali Zahkyntos. Víceméně pouze podle hotelu a podle fotek na google maps. Cesta probíhala hladce, autem do Prahy, přespání a brzo ráno okolo 5 hod odlet směr Zahkyntos. Letěli jsme s ČSA a musím říct, že letušky se staraly. Dolévání nápojů, ochota, příjemný servis. Na dvouhodinovém letu se člověk ani moc nenudí, takže cesta uběhla rychle a bez komplikací.

Po příletu jsme si vzali zavazadla a zamířili čekat k autobusu na odvoz. Tam jsme zjistili, že do “našeho” hotelu jedeme jenom 4, včetně nás dvou. Do ostatních hotelů jezdilo okolo 10 lidí, takže jsme začali tušit, že vybraný hotel nebude plný čechů. To se při příjezdu také ukázalo a vůbec si an to nemůžeme stěžovat. Všude bylo plno angličanů, holanďanů a pár poláků. Všude jsme se bez problémů domluvili anglicky, takže pohoda. A aspoň změna oproti neustálému posloucháni češtiny. Hotel celkově v pohodě, ubytování standard. Jídlo ale bylo velmi dobré, po celou dobu se střídalo, nechyběly plody moře (krevety a mušle moc dobré), ale také kachna a zeleninové saláty…