Archive for the 'Cesta' Category

Řecko 2011 - Zakhyntos

Tento rok jsme do Řecka nejeli autem. Cesty do Řecka autem najdete v předchozích příspěvcích. Ono to vyplynulo ze situace. Měli jsme totiž domluvenou dovolenou v Chorvatsku. Nicméně týden před začátkem se věci trochu zamotaly, takža dva dny před odjezdem do Chorvatska jsme hledali last minute. A volba padla opět na Řecko.

Continue Reading »

Řecko autem 2010 - Cesta do Řecka

Letos jsme do Řecka autem vyrazili až koncem prázdnin. Jeli jsme na poslední 2 týdny v srpnu. Mělo to několik výhod:

Continue Reading »

Řecko autem 2010 - přípravy

Takže letos je v plánu zase Řecko autem. Po dlouhé a trvdé debatě zvítězil ostrov Lefkáda. Na tomto odstrově jsme již byli, ale špičkově čistá voda a příjemné pláže nás zase lákají. Na rozdíl od ostrova Thassos, kde jsme byli loni, jsou na Lefkádě právě pláže o něco lepší.

Continue Reading »

Řecko autem 2009 - 2. část - autem po Řecku

Jízda autem po Řecku vydá na samostatnou kapitolu. Každý si jezdí tak nějak jak chce. Předjíždění na plné čáře vůbec žádný problém, dodržování rychlosti mi přišlo jako dobrý vtip. Mě se takový styl poměrně zamlouval a rychle jsem se přizpůsobil. Řidiči jsou naučení jezdit skoro až na krajnici, takže i na dvouproudové silnici je dost místa na pohodlné předjíždění. Sice jsem po cestách neviděl žádnou nehodu, ale to je asi spíše náhoda. V úzkých uličkách na ostrově, třeba v menších vesnicích je to fakt chaos. Do křižovatky většinou jezdí nejdříve ten kdo dřív přijede. Ale celkově je to řekl bych docela v poklidu, žádné troubení nebo rozčilování.

Continue Reading »

Řecko autem 2009 - 1. část - cesta na Thassos

Tak jsme se o víkendu vrátili z Thassosu. Pokud to mám shrnout jednou větou tak paráda. Ale nebyli bysme to my, kdyby se nám opět zase něco nepřihodilo. Ale postupně…

Continue Reading »

Next Page »