Archive for the 'Pláže' Category

Řecko 2011 - Zakhyntos pláže

Zakhyntos je poměrně malý ostrov, který není spojen s pevninou žádným mostem. My jsme bydleli v části Kalamaki, která je klidná a vhodná pro všechny, kteří chtějí relaxovat. Rušný noční život je taky nedaleko, do centra Laganas se dá dojít pěšky za cca 20 minut. Samozřejmě můžete také busem, nebo taxíkem. V době našeho pobytu ale taxikáři stávkovali, takže o zábavu postaráno.

Continue Reading »

Řecko autem 2010 - opět Lefkáda

V roce 2010 jsme do Řecka jeli opět na Lefkádu. Prostě místní pláže nás naprosto uchvátily, je to tam opravdu skvělé. Ubytování jsme sehnali opět ve Vassiliki, tentokrát ve značně hezčím apartmánu.

Continue Reading »

Řecko autem 2009 - 6. část - půjčení lodi

Jeden den jsme si půjčili loď. No spíše by se dalo říct lodičku. Na projížku kolem pláží ale docela dobrý. My jsme si půjčili loď na 4 hodiny, můžete i na 8. Před samotnou cestou jsme prošli až překvapivě důkladným školením, kdy Vám všechno ukážou - kde jsou záchranné vesty, kde je náhradní kanystr na benzín, kde jsou světlice a případně kanystr s pitnou vodou. Loď je pro max. 4 lidi, ale nás jelo 5. Dostalo se nám poučení, že poku nás chytne policie, dostaneme hodně velký flastr. No ale jelikož 2 byly menší děti, tak jsme to riskli. Nakonec žádná kontrola se nekonala, takže dobrý.

Continue Reading »

Řecko autem 2009 - 4. část - pláže na Thassosu

Pokud bych měl porovnánvat s Lefkádou, tak na Lefkádě je jednoznačně krásnější barva moře, potažmo dna. Tak krásně modrou barvu jen tak neuvidíte. Nicméně na Thassosu jsou pláže taky moc pěkné. Je tam daleko více písčitých pláží a je z čeho vybírat. Třeba Golden Beach nebo Metalia Beach je moc pěkná. Na hodně plážích je přístup do vody tak, že musíte ujít desítky metrů, než je Vám voda po krk. Pro děti super na hraní.

Continue Reading »

Řecko autem 2009 - 3. část - ubytování

My jsme si našli ubytování sami, ostatně jako minulý rok. Musím říct, že ubytování bylo super. Jednak pokoje docela velké, hlavně ten pro 4 lidi - jeden pokoj s dvoupostelí a druhý pokoj spojený s kuchňkou. Kuchyně malinká, ale na jednoduché vaření stačí. Koupelna taky malá, spojená s WC. Co ale bylo naprosto super, že jsme měli přímo u ubytování bazén. Takže když jsme přišli od moře, nebo ráno se dalo vykoupat i přímo u ubytování. Pro děti naprosto super. Ubytování se jmenuje Apartements Sunset a stránky najdete ZDE. Majitel je mladší řek, velice milý člověk. Je vidět, že se o budovy i okolí starají, každý den zametají spadané listí apod. U bazénu je i bar, kde si můžete dát drinky. Pak je taky k dispozici krb, ve kterém jsme my grilovali každý druhý den.

Continue Reading »

Next Page »