12. část - cesta zpátky - autoservis v Řecku 2

No odtahovka nás přivezla zpět do servisu, automechanici byli rádi, že nás zase vidí. :) Jeden z nich otevřel kapotu a koukal asi hodinu na motor a nemohl ani za nic přijít na to co tomu je. My jsme si z toho dělali srandu, to jsme totiž ještě nevěděli, co nás čeká…..

Continue Reading »

Řecko - dovolená - 2. část - cesta Řecko - ostrov Lefkáda

Druhý den ráno jsme vyrazili směr Lefkáda. Samozřejmě natěšení na moře a odpočinek. Jak sem už říkal, doprovázel nás kamarád z Řecka, první část cesty znal, o té druhé se radil s rodinkou. Řecko má osobitý přístup k dopravním předpisům, na normální, trochu širší cestě s dvěma pruhy jezdí bežně tři až čtyři auta vedle sebe. Předjíždění přes plnou čáru je  naprostá samozřejmost. Na křižovatce se z jednoho pruhu v klidu vytvoří dva, jeden pro jízdu rovně, druhý odbočovací. Velice rychle jsme si na tyhle pravidla zvykli a jeli poměrně svižně a rychle směrem k moři.

Continue Reading »

Řecko - dovolená - 1. část - cesta ČR - Řecko

Plán cesty je poměrně jednoduchý. Nejprve nás čekalo Slovensko, pak následovalo Maďarsko, Srbsko, Bulharsko a nakonec Řecko. Cíl cesty byl pro první den stanoven ve městě Serres, které najdete asi 50 km za Bulharsko - Řeckými hranicemi. Tam bydlí náš kamarád z Řecka u které jsme měli přespat.

Continue Reading »