Řecko - dovolená - 10. část - ostrov Lefkáda - pláž Agiophili

Na pláž Agiophili jsou dvě cesty. Pohodlnější je vodní taxi. To jezdí z přístavu ve Vasiliki každou půl hodinu. Lístek stojí tuším 5 euro zpáteční, děti jsou zdarma. Loď jede asi 15 minut a staví přímo na pláži. Nacouvá zádí na písek a spustí žebřík. Dostanete se tak na pláž suchou nohou, takže si sebou můžete vzít tašky s proviantem.

Continue Reading »

Řecko - dovolená - 9. část - ostrov Lefkáda - pláž Galos

Tahle pláž se nachází o něco severněji než Egremni. Aspoň pokud si dobře pamatuju :). Každopádně cesta je hodně, ale hodně klikatá.

Continue Reading »

Řecko - dovolená - 8. část - ostrov Lefkáda - pláž Micros Gialos

Nejhorší zážitek z Řecka.

Ale popořádku. Pro dněšní den jsme náhodně vybrali pláž Micros Gialos. Ráno jsme vyjeli a řídili se navigací. Po asi 20 km jsme odbočili z hlavní cesty na vedlejší. Tam byl krásný nový asfalt, podle navigace to nebylo daleko do cíle. Cesta vedla hodně prudce z kopce. Najednou po asi 300 metrech nová asfaltka končila a dál už bylo jen kamení a štěrk. No řekli jsme si už to nebude daleko to dojedeme. To jsme ale neměli dělat.

Continue Reading »

Řecko - dovolená - 7. část - ostrov Lefkáda - pláž Porto Katsiki

Tahle pláž je naprosto parádní. Autem - opět za poplatek 4 eura - se dostanente až ke schodů, které vedou na pláž. Sestup není tak divoký jako na pláž Egremni, takže pohoda. Na pláž ale musíte přijet relativně brzo - ne až okolo oběda. My jsme poprvé na tohle místo přijeli okolo 9 hodiny a parkování bylo v klidu. Podruhé jsme ale přijeli až kolem oběda a děs a utrpení. Cestička k parkování je hodně úzká a parkoviště obsazená. Takže přijíždějící parkovali po stranách cesty a kličkovat mezi nima - to je fakt o nervy. Navíc pokud někdo zrovna z pláže odjížděl, tak vyhnout se to byl téměř nadlidský výkon. Takže při druhé návštěve jsme jeli posledních 700 metrů asi hodinu. Navíc některým (hlavně řekům) bylo líto zaplatit 4 eura za parkování, takže příjezdovou cestu ucpali pro jistotu už asi 200 metrů od posledního volného parkoviště…

Continue Reading »

Řecko - dovolená - 6. část - ostrov Lefkáda - Vasiliki

Tento den jsme měli odpočinkový. Nikam se nám nechtělo cestovat, tak jsme zůstali na městské pláži ve Vasiliki.

Continue Reading »

Next Page »